STOK CARİ ÖN MUHASEBE YAZILIMI NEDEN GEREKLİ?

STOK CARİ piyasada satılan yazılımların görmezden geldiği önemli bir boşluğu doldurmak için hazırlandı. Bu kolay anlaşılabilir bir arayüzü olan, kullanıcı dostu, işletme sahibine veya idarecisine, basit, anlaşılabilir raporlarlar sunan, basit arayüzü sayesinde kullanıcı eğitimi çok kısa zamanda videolarla masrafsız halledilebilen yazılım olarak her geçen gün hakettiği ilgiyi fazlasıyla siz kullanıcılarından bulmuştur.

 stokcari özellikler  |  kullanım kılavuzu  |  satın al  |  soru-cevap  |  vergi rehberi  |  iletişim  |  neotasarim  |  anasayfa
«« VERGİ REHBERİNE GERİ DÖN

 • 4842 SAYILI KANUN İLE GELİR VERGİSİ KANUNUNDA YAPILAN BAŞLICA DEĞİŞİKLİKLER


 • 1- Yatırım indirimi uygulamasında kapsamlı değişikliklere gidilmiştir. Bu kapsamda;
  • Yatırım teşvik belgesi alma zorunluluğu kaldırılmış,
  • Öngörülen yatırım indirimi uygulaması son bulmuş,
  • Yararlanılan yatırım indirimi tutarları üzerinden stopaj yapılaması uygulamasına son verilmiş,
  • Yatırım indirimi oranı bölge ve sektör farklılığı gözetilmeksizin, tüm yatırımlar ve bölgeler için %40 olarak belirlenmiş,
  • G.V.K.na eklenen geçici 61. madde hükmü ile, dileyen mükelleflere 4842 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden önce yatırım teşvik belgesine bağlanmış olan yatırımları için söz konusu değişiklikler öncesi veya sonrası hükümlerden yararlanabilme hususunda seçimlik hak tanınmıştır.
  2- Gerçek kişilerin kurumlardan elde ettikleri kar paylarının yarısı G.V.'den istisna edilerek, kar paylarından kesilen stopajın tamamının mahsubu imkanı tanınarak kar payları üzerindeki vergi yükü önemli ölçüde hafifletilmiştir..

  3- Gelir ve kurumlar vergisi üzerinden fon payı alınmasına son verilmiş, buna karşılık gelir vergisi tarifesindeki oranlar ( ücret gelirleri hariç ) 5'er puan yükseltilmiştir. Buna bağlı olarak geçici vergi oranı da % 15'ten % 20 'ye yükselmiştir.

  4- G.V.K.'nun " Toplama Yapılmayan Haller" başlıklı 86. maddesi yeniden kaleme alınarak köklü değişikliklere gidilmiştir.

  5- Bağışlamaya konu okul ve öğrenci yurtları inşası ile daha sonra 4962 sayılı Kanunla yapılan ekleme ile sağlık tesisleri için yapılan bağış ve yardımların tamamının gider yazılmasına imkan tanınmıştır.

  6- Kira gelirleri için ocak ayında beyanname verilmesi uygulamasına son verilerek basit usul dışında tüm gelir türleri için mart ayında beyanname verilmesi getirilmiştir.

  7- Hisse Senedi satış kazançlarının vergilendirilmesinde; borsaya kayıtlı olmayan hisse senetlerinin bir yıl süreyle elde tutulduktan sonra elden çıkarılması halinde, elde edilen kazancın, vergi dışı tutulması sağlanmıştır.

  8- Mükellefin kendisi, eşi ve küçük çocukları için yaptıkları eğitim ve sağlık harcamalarının, belgelendirilmek ve gelirin % 5'i ile sınırlı olmak üzere, gelir vergisi matrahından indirilebilmesine imkan tanınmıştır.

  9- Özel gider indirimi ve özel indirim birleştirilip, "ücretlilerde vergi indirimi" başlığı altında yeniden düzenlenmiş, vergi iadesinde azalan oranlı bir tarife getirilmiştir.

  10- Gelir vergisinin üç taksit yerine Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte alınması uygulamasına geçilmiştir.

  11- Sakatlık İndirimi uygulaması yeniden düzenlenerek özel indirim tutarından bağımsız bir hale getirilmiştir.

  Programı kurmanız için Windows XP işletim sistemi ve en az 128 MB RAM önerilir

  STOK CARİ TİCARİ Takip yazılımı artık BARKOD okuyuculu, yazılım satın almadan mutlaka danışınız ...

  Programın kurulumu bilgileri için tıklayınız >

  Programa nasıl giriş yapacağınızı videodan izlemek için tıklayınız >

  STOK CARİ TİCARİ yazılımı
  NEO TASARIM HİZMETLERİ tarafından hazırlanmıştır. www.neotasarim.com


  Programı Satın alan firmalar
  Durakraft - İstanbul
  Hasman Beton - Batman
  Yıldırım Nalbur ve Paz. - İst.
  LÖHER Asansörleri - Ankara
  MLT TUR Turizm - İzmir
  Alemdaroğlu Otogaz - Adapazarı
  Speksan Gıda San - İstanbul
  EDS Boya Kimya San - Adana
  Anadolu Yemek - İzmir
  Fatih Profil Ltd. Şti. - İzmit
  Demet Ambalaj - İzmit
  Oto Taşkara - İzmit
  Bayrı Bebe Mobilya - İzmit

  Hizmet Verdiğimiz Diğer Kuruluşlar
  Bodrum Ticaret Odası


   
   © 2001 - 2009 Bu sitenin tüm hakları Site İnternet ve Yazılım Hizmetleri San ve Tic Ltd Şti'ne aittir.
  Tel İzmit Ofis: 0262 325 5009 - Tel İzmir Ofis: 0232 464 5610